O firmie Velebný & Fam z.o.o.

Rodina Velebných

Velebný & Fam z.o.o. jest czeską firmą rodzinną, która z powodzeniem kontynuuje tradycję produkcji hafciarskiej i kościelnej. Tradycja trwającą ponad 300 lat została przerwana 1951 roku po wprowadzeniu w Czechosłowacji rządów komunistycznych, by mogła zostać z powodzeniem wznowiona w 1990 roku.

Nejstarší písemná zmínka o naší tradici vyšívání je z roku 1713 - Matěj Velebný z Worle (Prameny - dějiny obce Orle OA Zámrsk)
V roce 1990 jsme obnovili provoz a navázali na tradici ve vyšívání a církevní výrobě, která byla přerušena v roce 1951.Zajmujemy się wszystkimi rodzajami technik hafciarskich, które wykonujemy w najwyższej jakości. Już  wiele lat plasujemy się wśród czołówki światowej w branży hafciarskiej. Specjalizujemy się w projektowaniu i produkcji sztandarów okolicznościowych i tkanin kościelnych.


Vyšívaný polštářek ze saténu

Zależy nam na oryginalnej prezentacji naszych produktów.  Każde zlecenie jest zaprojektowane przez doświadczonego projektanta. Pod jego kierownictwem jest również starannie wykonany haft artystyczny. Nasza nowa pracownia umożliwia nam również zaoferowanie profesjonalnej restauracji zabytkowych tkanin.

Kolejnym ważnym elementem naszej pracy jest heraldyka i weksylologia. Zdeněk Velebný ceniony artysta, heraldyk i weksylolog zajmuje się produkują znaków, herbów i flag miast, gmin i instytucji. Zdeněk Velebný projektuje również herby rodowe i personalne.

Kolory firmowe to: kolor złoto-żółty oraz bordowy. Znak firmowy to litera V symbolizująca pierwszą literę nazwiska Velebný , ale również obrazuje nitkę przechodzącą uszkiem igły. Logo zaprojektował właściciel Zdeněk Velebný.


Zdeněk Velebný urodził się 27 kwietnia 1957 w Pardubicach. Studiował Liceum Weterynaryjne w Hradcu Králove (1976), Szkoła Ruchu Drogowego w Czeskiej Trzebowej (1981) i Sztukę  w Wyższej Szkole Grafiki w Jihlawie (1995). Jest członkiem Związku Artystów Republiki Czeskiej, Czeskiego Związku Rysowników i Czeskiego Stowarzyszenia Weksylologicznego. Został mianowany rycerzem heraldyki w Republice Czeskiej (jako jedna z siedmiu osób).Medaile se státním znakem v nejvyšší kvalitě

Heraldyką i wejsykologią zainteresował się już w młodości, kiedy otrzymał w prezencie książkę Deutsche Wappenrolle (Autor: Hugo Gerard Ströhl) oraz kolekcję historycznych flag i herbów państwowych z początku XX wieku. Kolekcję trzyma do dzisiaj i stale ją uzupełnia, jednak obecnie swe  zainteresowaia kieruje  głównie na heraldykę rodów, gmin, miast oraz weksylologię.  Komisja parlamentarna zaakceptowała już ponad 150 jego herbów i flag gminnych i miejskich.

Kolejnym ważnym elementem naszej pracy jest twórczość heraldyczna i weksylologiczna. Zdeněk Velebný nasz ceniony artysta, heraldyk i weksylolog tworzy herby i flagi miast, gmin i instytucji. Zdeněk Velebný zajmuje się również tworzeniem herbów rodzinnych i osobistych.

Firma zatrudnia trzydzieścioro pracowników, których hasło brzmi:

„Kvalita jak vyšitá"

lub. „Když něco stojí za to, aby se to dělalo, stojí za to, aby se to dělalo dobře.

 

Dlaczego skorzystać właśnie z naszych usług?

  1. Jesteśmy profesjonalną i specjalistyczną firmą rodzinną z tradycją hafciarską trwającą od 1713 roku.
  2. Haftowanie sprawia nam niezmierną przyjemność, a jakość naszych produktów nie przynieśie Państwu nigdzie wstydu.
  3. Każde zamówienie jest dla nas bardzo ważne i jest kontrolowane przez właścicieli.
  4. Pracujemy dla Państwa z precyzją towarzyszącą nam od kilkudziesięciu generacji.
  5. W hafcie  uroczystych sztandarów staramy się wskazywać trendy i utrzymywać się na światowym poziomie.
  6. W procesie produkcyjnym używamy nowoczesnych technologii oraz najwyższej jakości materiałów przeznaczonych wyłącznie do haftowania sztandarów.
  7. Do flag produkujemy akcesoria: maszty, stojaki, pokrowce, opakowania, uchwyty.
  8. Świadczymy usługi gwarancyjne i pogwarancyjne oraz specjalistyczny serwis obejmujący również czyszczenie i renowację tkanin.
  9. Dajemy 10 lat gwarancji na sztandar haftowany. Sztandary naszych przodków wytrzymały 150 lat i dłużej!

Firma rodzinna Velebný & Fam z. o. o.

Powiązane obrazy

Restaurování vlajek Poświęcenie sztandaru Wstążki okolicznościowe i żałobne Aplikační vlajky Haftowane sztandary

Aktualności

Więcej aktualności

Blog o heraldyce

Więcej artykułów

cz pl de en ru

Pieczęć jakości

(+420) 603 531 589