Restaurowanie produktów kościelnych

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Od lat specjalizujemy się w restaurowaniu produktów kościelnych. Zaopiekujemy się również Państwa produktami. Wykonujemy nadzwyczaj troskliwą, fachową i dokładną pracę, która sprawi, że odrestaurowane produkty będą służyły kolejne lata!

Restaurowanie produktów kościelnych

Restaurowanie starego haftu, flag, sztandarów, baldachimów i produkcja repliki flagi to najtrudniejsza, ale również najpiękniejsza praca, którą wykonujemy. Prace restauratorskie wykonywane są przeważnie ręcznie. Jednak dla osiągnięcia absolutnie identycznego wyglądu posiadamy również mające ponad 100 lat maszyny hafciarskie marki ADLER. Dysponujemy również maszynami do haftu łańcuszkowego, które umożliwiają wykonanie podobnych technik haftu, z których korzystano w przeszłości.

Doświadczenie

Przez nasze ręce przewinęły się flagi, które miały nawet 150 lat. Odnawialiśmy na przykład baldachimy dla kościołów w Mutěnicích i Ždánicích, wykonaliśmy mnóstwo replik flag i zrealizowaliśmy kilkadziesiąt zamówień konserwacji haftu.

Konserwacja

Podczas zakonserwowania aktualnego stanu flagi nic nie jest doszywane, nie wypełniają się puste miejsca. Flaga zostaje wyczyszczona, zabezpieczy się przed dalszym strzępieniem i zakonserwuje dla kolejnych pokoleń. Tak zakonserwowaną flagę polecamy wystawiać i przechowywać tylko w warunkach specjalnie do tego utworzonych.

Restaurowanie (renowacja)

Sposób przywrócenia oryginalnego wyglądu, podczas którego naprawiamy uszkodzoną część flagi oraz uzupełniamy brakujące miejsca. Jeśli zajdzie taka potrzeba, kompletnie podmienimy podkład flagi, na który przeniesiemy oryginalne motywy. Cały proces przebiega z maksymalną troską o jakość i dokładność tak, by otrzymany wynik niczym nie różnił się od oryginału sprzed dziesiątek lat.

Replika

Według oryginalnego produktu wykonana zostaje jego kopia, która może się minimalnie różnić. Jednak zawsze staramy się dokonać wszelkich starań, by wynik wcale nie różnił się od oryginału i był jego wierną kopią. 

Jestem zainteresowany nie obowiązek dla tej usługi


Dodaj kolejny plik

Aktualności

Więcej aktualności

Blog o heraldyce

Więcej artykułów

cz pl de en ru

Pieczęć jakości

(+420) 603 531 589